אקדמיית הגיבורים שלי עונה 3 פרק 5

05_01

שלום לכולם!
אני כאן היום כדי להביא לכם את הפרק החמישי של בוקו נו הירו!

כן, אתם לא צריכים להגיד לי כמה זמן לקח, אני יודעת.
חייבת לציין תודה רבה לNitzan1309 שהתאים לי את הטייפ של השמות שחוזרים על עצמם, בלעדיו זה לא היה יוצא עכשיו.
מכאן אגיד לכם שזו הסיבה שהפרק הזה ושאר הפרקים מתעכבים/יתעכבו: הטייפ. מכיוון שאני גם ככה בפיגור, אני מעדיפה קודם לעשות את שאר העבודה אם אני יכולה לתת את הטייפ למישהו אחר. לא יודעת אם אתם מודעים לכמה קשה לתרגם את הסדרה הזו.
סיבה נוספת לעיכוב היא כמובן שהייתי ביפן 10 שבועות! בעצם מהרגע שהסדרה התחילה את השידור.

זה די מצחיק שבהתחלה אנשים אמרו לי "למה את מתרגמת? תיהני ביפן!" ואז אנשים התלוננו על הקצב, ואז אנשים סתם באו ואמרו לי שהעבודה שלי מיותרת.
There's just no satisfying you people.
אז אחזור ואגיד שאני עושה מה שטוב לי, ולא לכם~
אם אני רוצה לתרגם, אני אתרגם. ואם אני מתעכבת, אין מה לעשות. ושום דבר שתגידו לא ישפיע על זה.

קיצר, נעבור לקישורים:

אקדמיית הגיבורים שלי עונה 3 פרק 5
Torrent | Mega | Anime-spin

תיהנו,
לילו

 

מודעות פרסומת

39 תגובות ל-“אקדמיית הגיבורים שלי עונה 3 פרק 5

 1. תודה רבה, לילו~
  כפויי טובה יהיו בכל מקום, עדיף להתעלם.
  הם לא שווים את הפסקה שכתבת 3:

  • בכיף ^^
   ואני מניחה שאת צודקת :) אני מקווה שזו תהיה הפעם האחרונה שאכתוב דבר כזה על פרסום של בוקו נו הירו ^^

 2. יש כמה טעויות תרגום שחוזרות על עצמן ואשמח שתתקנו והן:
  טצוטצו- טטסוטטסו
  מגנה זה בן, ורואים את זה כמה פרקים אחר כך כשהשתמש בתכונה שלו על עצמו וסומן כקוטביות שבנים מקבלים.
  אלו הטעויות הקריטיות שממש הפריעו לי והיו עוד כמה קטנות שפחות הפריעו אז התעלמתי מהן.
  אשמח שתתקנו

  • אז אני אתקן אותך בחזרה:
   למה להשתמש ב"טסו" כשיש לנו בעברית אות שמבטאת בדיוק את הצליל הזה?
   זה כמו טסונאמי – צונאמי. טעות נפוצה של תעתוק מאנגלית :)

   ומאגנה טראנסג'נדרית מזכר לנקבה, מאושר ע"י היוצר. יש להשתמש בדיבור לגביה בלשון נקבה. תאמין לי חקרתי על זה, ולא רשמתי סתם :)
   (אגב fun fact נוסף: טורה גם טראסג'נדר, מנקבה לזכר. הוא פשוט עשה ניתוח, ומאגנה לא)

   בנוסף, גם אם אלו דברים קטנים, לא חייבים להתעלם מהם – אתה יכול לבוא ולהגיד לי ^^

   • אני לא רוצה להיכנס עכשיו לשיחות עמוקות על טרנסג'נדרים וכו'
    אבל טכנית, זה מין X מזדהה בתור מין אחר, לא באמת עושה אותם כזה.
    מאגנה הוא לא נקבה, הוא זכר. זה שהוא מזדהה כנקבה זה סבבה לו, אבל הוא לא נקבה, בלי קשר לעובדות, גם בסדרה עצמה, כמו שזה שמעליי ציין, כשמגאנה משתמש בכוח שלו שהוא מגנט, וכש"המגנט" הוא זכר אז אחרים נדחפים ממנו וכשהוא נקבה הם נמשכים, וכשמאגנה הפעיל את הכוח שלו ההילה הופיעה בצבע כחול כסימן לזכר ודחף אחרים ממנו, כשהכוח שלו הופעל על טוגה ההילה היית וורודה כסימן לנקבה ומשכה אחרים אליה.

    עכשיו אני לא יודע יפנית, אבל מכיוון שגם בתרגום באנגלית הם תרגמו את הדיבור אליו כלשון נקבה, אני מניח שגם ביפנית ככה הם מדברים אליו, ואם אכן במקור מדברים אליו בתור נקבה אז ככה זה צריך להיות מתורגם.

   • אבל בזה שאתה בורח מ"השיחות העמוקות" זה בדיוק הפואנטה שאתה מפספס. זה שביולוגית מישהו הוא זכר או נקבה זה משהו אחד, אבל אם הוא מזדהה בתור משהו אחר – המינימום בתור בני אדם זה להתייחס אליו כמו מה שהוא בוחר להזדהות. זה שיש לזה השפעה על הכוח שלו לא אומר שצריך לא לכבד אותו.
    אישית לא צפיתי בעונה ו/או בפרקים, אבל יפנית היא שפה מאוד לא ממוגדרת, ונדיר בכלל שיש כזה דבר "לשון זכר" או "לשון נקבה" בדיבור. מה שכן, אני מכירה את לילו ומכירה מקרוב גם את העבודה שלה בפרוייקט הזה – ועל כל דבר קטן היא הולכת ובודקת את היפנית. אז אני בטוחה שהיא לא תרגמה באופן שסותר את הדרך היפנית בה נאמרו הדברים.

   • Tsunamy Wave- כינוי גוף הולך לפי המין, לא לפי איך שאתה בוחר להזדהות.
    אין פה שום קשר ללכבד או לא.
    אם אתה זכר שמזדהה כנקבה אז שיבושם לך, אבל אני אדבר אליך בלשון זכר כי אתה ביולוגית זכר. זה לא מכבד שאתה תנסה להכריח אותי לדבר בצורה שונה ולהתנהג אליך כאילו אתה נקבה רק כי אתה רואה את עצמך ככזאת.
    זה כמו שאני אחליט שאני תרנגול ואכריח אותך להתנהג אליי כאילו אני תרנגול. ואגיד לך שאתה לא מכבד אותי אם אתה מוצא את זה הזוי או לא רוצה להתאים את עצמך לראיית העולם שלי או איך שאני מגדיר את עצמי.

    זה בדיוק על אותה הסאקלה.
    לשון זכר לזכרים ולשון נקבה ולנקבות.
    לעובדות לא אכפת מהרגשות של אף אחד.

    אבל באמת, כמו שאמרתי, אני לא רוצה להיכנס לזה, זה לא מתאים לפה ולא באמת קשור לכאן.

   • Ken – וואו, טרנספוביה במלא הדרתה (:
    אני רואה שאין עם מי לדבר. אז רק שתדע, אתה טועה. כמו שאני בטוחה שלא יפריע לך לכבד מישהו דתי ולא לאכול אצלו בייקון בתוך הבית, ככה אתה גם צריך לכבד מישהו שנולד בגוף הלא נכון לדעתו. זה שאתה לא מסכים עם דעתו, זה כמו שאתה יכול לא להסכים עם דרכי דת כלשהי. אתה לא מחליט למישהו איך הוא צריך לחיות את חייו. אף אחד לא מכריח אותך לכבד – אבל אם אתה לא מכבד, אתה פשוט asshole, פשוט מאוד. וזה שלילו *כן* בוחרת לכבד רק מראה כמה היא בן אדם טוב יותר ממך. אבל אתה לגמרי צודק – אני ממש לא מתכוונת להכנס לשיחות עם טרנספובים.

   • tsunamy- אני מודע שזאת ההתנהגות של רוב בני האדם ברגע שהם לא יודעים איך להתמודד עם עובדות- הם מתחילים פשוט לקרוא לאחר בשמות.
    אין לך מושג מה זה טרנספוביה, אבל העיקר להתחיל לתקוף כי אין לך מושג איך להתמודד עם הדברים שאמרתי.

    אגיד את זה שוב- לעובדות לא אכפת מהרגשות שלך.
    אין לי שום בעיה עם טרנג'נדרים, אני לא מפחד מהם או שונא אותם או מתייחס אליהם שונה מאשר לאנשים אחרים. אני פשוט לא אשנה את ההתנהגות שלי או את איך שנכון לדבר רק כי הבן אדם עצמו מגדיר את עצמו בתור משהו אחר.
    אני לא אוכל בייקון ליד בן אדם דתי, כמו שאני לא אוכל משהו ליד טרנסג'נדר שיבקש ממני לא לאכול את זה לידו, אין שום קשר בין הדברים.
    אבל אם בן אדם דתי ינסה לגרום לי להניח תפילין או להתפלל איתו או יגיד לי לא להשתמש בחשמל במקום ציבורי או משהו בסגנון אז התשובה פשוט תהיה לא.
    וזאת הנקודה, אין לי בעיה איך בן אדם מגדיר את עצמו, אבל שלא ייצפה ממני להתחיל להתנהג בצורה שלא מתאימה לי רק כי ככה הוא החליט.

    כמו שאגיד שוב, לדבר לבן אדם בכינוי גוף שלא תואם את המין שלו זה פשוט לא נכון.
    אני לא אדבר לזכר בתור נקבה רק כי הוא החליט שהוא נקבה, וההפך.
    אין לי בעיה עם אף אחד עד שהם מצפים ממני לשנות סדרי עולם ולהעמיד פנים על דברים שהם לא נכונים.

   • כל ההודעה שלך רק חיזקה את זה שאתה asshole, אז לא אוסיף הרבה. זכותך להמשיך להיות כזה ולא לדבר אל בן אדם כמו שהוא מבקש שידברו אליו. זכות לילו לכבד אנשים וכן לעשות את זה – זכותה. אתה לא חייב לצפות בתרגום הזה. מי שמפחד כאן הוא אתה. מה יש או אין למישהו בין הרגלים לא קובע מה הוא כן ומה הוא לא -חברתית ומגדרית-. אם אתה לא יודע מה יש למישהו בין הרגליים שלו, אני בטוחה שאתה תפנה אליו כמו שהוא מציג את עצמו. ואיזה קטע, אנשים לא הולכים ערומים ברחוב.
    עובדתית, לרוב האנשים אכפת מרגשות האחר (במיוחד אלו שהם לא טרנספובים. וכן, זה שאתה בוחר להתעלם מבקשה של טרנס שתתייחס אליו במגדר אליו הוא מאמין שהוא שייך זה חלק מההגדרה של טרנספוביה). זה שלך לא אכפת, סלאמתק. לא אומר שיש לך זכות להגיד שהדרך בה לילו בחרה ללכת היא טעות – כי היא לא.
    למה לבקש ממך לא לאכול בייקון זה בסדר? את זה אגב, לא הבנתי. כל הדוגמאות שבאו אחר כך נשמעו לי בדיוק אותו הדבר. אם אתה כל כך אנטי, למה שתעשה משהו שמישהו אחר מבקש ממך, רחמנא ליצלן? הרי זכותך לאכול בייקון מתחת לאף של מי שאתה רוצה, לא?
    אף אחד לא מצפה ממך לשנות סדרי עולם, הדבר היחיד שמבקשים ממך זה לכבד. לא רוצה לכבד? סלאמתק. אין לך זכות להגיד למי שכן מכבד שהוא טועה. כי לא רק שהוא לא טועה, הוא גם בן אדם יותר טוב ממך.

   • ואגב, אני ממש לא בעד הדת ואני חושבת שהדת היא כופה אחת ענקית.
    בגלל זה נתתי ספציפית את הדוגמא של *לאכול בייקון **בתוך הבית** של אדם דתי*. במרחב הציבורי לאף אחד אין זכות לבקש ממך משהו – גם לא להפסיק לאכול בייקון. כמובן שלאף אחד אין זכות לבוא *אליך* ולנסות לשכנע אותך להניח תפילין.
    וזה בדיוק העניין. טרנסים לא מחפשים אנשים ברחוב ואומרים להם "ד"א, אני טרנס, ואני ממש מקווה שתתייחס אלי כמו שאני רוצה!". לא. אם יצא לך להכיר אדם טרנס בד"א, אם הוא לא בשלב מוקדם של השינוי, רוב הסיכויים שבכלל לא יהיה לך מושג, ואלא אם הוא בעתיד ירצה לשתף אותך (אני בספק שמישהו ירצה לשתף אותך אבל), אתה כנראה גם ככה לא תדע. למה זה שונה בדיוק? כי אם הגעת למצב שאתה בחברת טרנס, הטרנס מעדיף להיות במקום שאנשים מקבלים אותו, כמו כל בן אדם בחברה. אתה מוזמן להציץ במכנסיים של כל הטרנסים, מבטיחה שברגע שתפנה אליהם לפי המגדר שהם לא שייכים אליו, הם לא ישארו בסביבתך הרבה זמן. לא שנראה שזה מפריע לך, אתה הרי טרנספוב~
    כשתבין שמין =/= מגדר, אולי סוף סוף תוכל להתחיל מה שכתבתי פה. מניחה שזה לא יקרה בקרוב.

   • tsunamy-
    לשון זכר\נקבה הוא לפי מין, לא מגדר. אם יש לך בעיה עם זה תפני לשפה העברית לא אליי.

    ההגדרה של טרנספוביה:

    trans·pho·bi·a
    ˌtranzˈfōbēə/
    noun
    noun: transphobia

    intense dislike of or prejudice against transsexual or transgender people.

    אני לא שונא אותם ואני לא משוחד נגדם ולא מחפש אותם ולא שום דבר, ולכן אני לא כזה.
    אתה יכולה להמשיך להגיד מה שאת רוצה, זה לא עושה אותך צודקת, עובדה זה עובדה והנה ההגדרה העובדתית למה זה טרנספוב, את כמובן יכולה להמשיך לטעון לכל השטויות שאת טוענת.

    וכמו שכבר אמרתי, אני פשוט לא אשנה סדרי עולם בשביל זה. וכן סביר מאוד להניח שאני לעולם לא אסתדר עם מישהו טרנסג'דנר, לא בגלל שאני מגעיל אליהם או שונא אותם, אלא פשוט בגלל שהם לא ירצו להיות לידי כי אני לא אסכים לשנות עובדות בשביל מישהו שהחליט שהעובדות לא מתאימות לו. זה הכול.

    ואגב את כנראה הבנת לא נכון, אני לא אמרתי שלילו היית צריכה לתרגם את זה אחרת, ההפך הוא הנכון, כנראה שפספת את החלק שבו אני אומר שהיא צריכה לתרגם לפי איך שזה נאמר, ואם בסדרה עצמה פנו אל מאגנה בתור נקבה אז ככה היא היית צריכה לתרגם את זה.

   • חחחחחחח השפה העברית היא לפי מין ולא לפי מגדר? אשמח מאוד שתביא מקור לזה. לשולחן יש בולבול? פעם אחרונה שבדקתי, לא. אבל שולחן זה עדיין לשון זכר. למה????? אני אגיד לך למה, כי המילה שולחן *ממוגדרת* להיות זכר. תמשיך להפיץ את השטויות שלך למי שמוכן לשמוע אותן.

    כל שאר מה שאמרת – שטויות כרגיל. זה שאתה לא מוכן לקבל את זה שאתה טרנספוב זה דווקא מאוד משעשע, תמשיך כך, אל תתן לי לעצור אותך.

   • אין לי הרבה מה להוסיף חוץ מלחזק את צונאמי, אבל אדגיש לך משהו אתה לא מבין:

    השפה העברית לא דורשת ממך לקרוא לבנאדם בזכר כי יש לו, סלח לי, בולבול בין הרגליים. אתה הופך את זה לאיזו עובדה חד משמעית כשהיא לא. יש טראנסים רבים שאתה בכלל לא תדע שהם כאלה, או שלא תצליח לנחש בעצמך מה המין, או שתהיה בטוח שהם נקבה אבל בעצם פיזית זה אחרת. אתה תבדוק לכל אחד בתוך המכנסיים כדי להחליט מה הדרך הנכונה לפנות אליהם? מניחה שלא.
    עזוב, טראנס שעשה ניתוח. זה פתאום בסדר? כי יש משהו שונה בין הרגליים? למה כאלה שלא עושים ניתוח לא בסדר?

    זה שאתה לא "שונא" טראנסים וחושב שזה הופך אותך ללא טראנספוב, לא משנה את העובדה שאתה לא מכבד אדם כפי שהוא רוצה שיכבדו אותו, וזה הופך אותך למגעיל בעיניי, מצטערת.

    זה כמו בנאדם שמשנה את השם שלו, שם שניתן לו וכתוב בת.ז שלו. לרוב אתה לא תדע שנעשה שינוי, אלא אם כן הכרת אותו לפני. לא תכבד ותתעקש לקרוא לו בשם הקודם? אתה מגעיל. אז זו השורה התחתונה שלי, אתה לא קולט כמה מגעיל אתה יוצא עם מה שאתה אומר, וחורה לי לראות את זה בכלל.

   • עכשיו, לגבי מאגנה: לא היה בינתיים שלב של פנייה ממוגדרת אליה (לכן לא, לא סתרתי את היפנית), אבל יש סיבה אחת פשוטה שצריך לפנות אליה כנקבה:
    היוצר אמר שהיא טראנסית ומוגדרת כנקבה. סוף סיפור.

    מעבר לכך שהכינוי שלה (מאג-נה) גזור מ"אחות גדולה", זה אפילו נכתב עם הקאנג'י הזה לעתים במנגה, מה שמאשר את זה לחלוטין. בנוסף, משהו שהוא לא עובדה, אבל צורת הדיבור שלה ושפת הגוף שלה מאוד מעידה על כך שהיא מתנהגת בצורה נשית ולא גברית כי זה מה שהיא מרגישה, זה מה שבא לה טבעי.

    אז בקיצור, מאגנה נקבה ואין פה שאלה אפילו.

   • אין פה בסדר או לא בסדר, ואני לא התווכח עם זה שאתם קוראים לי טרנספוב, או מגעיל.
    מי שנולד גבר לנצח יהיה גבר ומי שנולדת אישה לנצח תהיה אישה, וזה *עובדה* וזה *טבע* ו*ביולוגיה* תלמדו על הדברים האלה.

    ונכון, אני לא מסתכל מה יש בין התחתונים של אנשים, ויכול להיות מאוד שאני אדבר לטרנסג'נדר אישה בלשון נקבה, אבל זה יהיה כי אני לא אדע שהיא גבר, וברגע שאני אדע אז כמובן שאני לא אדבר בלשון נקבה יותר.

    כי נחשו מה, לעבור ניתוח שמוריד לך את האיבר מין, ולקחת הורמונים, ולהשתיל חזה, לא ישנה את העובדה שהמין שלך נשאר אותו דבר. ולא ישנה את זה שה- DNA שלך הוא של זכר, ושאתה זכר.

    וזה הכול.
    אם הייתי מחליט יום אחד שאני תרגנול כי ככה אני מרגיש, אנשים היו צוחקים עליי וקוראים לי משוגע, איך אני תרנגול הרי אני בן אדם, נשמע הזוי ואבסודרי נכון? זה בדיוק אותו דבר כמו להיות מין אחד ולחשוב\להרגיש שאתה מין אחר כשאתה בבירור לא, תרגיש איך שאתה רוצה אבל זה לא משנה את העבודה שאתה לא מה שאתה חושב\מרגיש שאתה.
    נ-ק-ו-ד-ה.

    אבל הצביעות חוגגת.

   • אתה רק מוציא את עצמך יותר אטום עם כל תגובה, אבל אם אתה לא מתכוון להתווכח עם העובדה שאתה טראנספוב או מגעיל – אז לא אכפת לי יותר מהדעות שלך :)

    תיהנה מלהיות אדם חשוך.

  • יש שם בעיות נוספות, אבל חפיף. הוצאה לא צריכה להיות מושלמת וגם אף פעם לא תהיה מושלמת.שים לב, אני לא אומר שמותר לטעות הרבה ולהתעלם מזה! רוב ההוצאות הן שיט סאב. של לילו מדהימות. אנצל זאת לכתוב לך תודה רבה על ההשקעה, לילו.

   • תודה רבה :)

    ואם יש בעיות, אני עדיין תמיד שמחה שמציינים אותן! באותה מידה יכולתי להסכים עם האדם הזה על ההערות שלו ובאמת לתקן.
    וגם אם זה דבר קטן, יכול להיות שזה משהו שיכול לחזור על עצמו במקרים אחרים, ואם זה באמת דורש תיקון – אני אלמד מזה.

 3. קחי תזמן הכל טוב את לא חייבת כלום לאף אחד ועצם העובדה שאת מתרגמת מראה שאת אישה טובה ותורמת אז תודה ! { ושלא יגרמו לך להרגיש אחרת ;) }

  • בכיף!
   ולול, 10 שבועות אי אפשר לתקצר או סתם ככה להתחיל לספר דברים~
   אם אתה צריך הצעות, יכול לבוא אליי בפרטי. יודעת להמליץ בעיקר על דברים בקיוטו/אוסאקה~

  • אז אני טיפה אתקן את עצמי מהתגובה הקודמת בה נשמעתי מאוד "נחרצת", שזו טעות לחשוב שEITHER ONE זו טעות.
   כלומר?
   במקרה של טצוטצו, אם אני אכתוב טטסוטטסו זה מעצבן ומפריע כי יש עוד ט' לפני כן, אז אם יש לי אופציה לפתור את זה עם אות אחרת בעברית ולהפוך את השם ליותר כתיב/קריא/נוח, למה לא?

   במקרה של נאטסו או טסונה מריבורן, אין את זה ולכן אפשר לתעתק ככה.
   מכיוון שהתרגלנו לזה, יהיה מוזר לכל אחד כמעט לראות שכתוב "נאצו" או "צונה", אבל בתאכלס, זו עדיין לא טעות, וזה אפילו קצת נכון יותר, ונתון לבחירת המתרגם/העורך.
   כנראה שאני לא אעשה את זה איתם ט'ו.

 4. נייס, כמו תמיד לילו ההוצאות שלך מדהימות.
  אבל לדעתי את באמת צריכה לעבוד על דברים מתי שנוח לך.
  יש קבוצה של אנשים שאומרת לך את זה.
  ויש קבוצה אחרת של טיפשים שלא מודעים לכך שיש לך חיים.
  זה התחביב שלך, ההוצאה שלך, והזמן הפנוי שלך, זה מרגיש לי שאת ממש לחוצה לסיים את ההוצאות(תקני אותי אם אני טועה), אז אמממ לדעתי את לא צריכה להיות.
  בכל אופן תמשיכי בהוצאות המדהימות שלך כמו שאת תמיד עושה:)

  • קודם כל, תודה רבה 3> תמיד מעריכה מאוד תגובות כמו שלך ^^

   אם הייתי לחוצה כל כך יכול להיות שהייתי מתקדמת הרבה יותר ^^
   לכן אני באמת עובדת על זה מתי שנוח לי, ולא כשאני צריכה להכריח את עצמי.
   כן יש בי רצון מאוד גדול לסיים, ושלא ייקח לי יותר משנה לעשות את זה, אבל זה לא צריך להדאיג אותך ^^

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s